כך נשמעים 10 שירים מפורסמים כשמורידים להם את המוזיקה ונשארים רק הקולות

יש משהו בוסרי ומינימליסטי בגרסאות אקפלה של שירים מוכרים, כאשר מנקים את כל הבלאגן של ההפקה וכלי הנגינה שעוטפים את הקול של הזמר/ת ולעיתים אפילו מחפים עליו במידה מסוימת. כשאנחנו שומעים גרסה של שיר מוכר בלי המוזיקה לפתע הקול של הזמר חשוף ואנחנו יכולים לקלוט הרבה דברים שלא שמנו לב אליהם בגרסה המקורית של השיר. לפעמים זה מרגיש לי כאילו הגרסאות האלה אפילו יכולות להתעלות על המקור.

לפני שנעבור לשירים המפורסמים בגרסת האקפלה שלהם נסביר קצת מה זה בעצם אקפלה. אקפלה היא הדרך שבה היית מתייחס לשיר המושר עם שירה בלבד. זה אומר שאין כלים בשיר, רק השירה. אקפלה היא למעשה מילה לטינית שפירושה 'לשיר ללא ליווי', כך שהיא מתאימה מאוד למונח.

איך אקפלה עובדת?

אקפלה יכול להיעשות על ידי הקלטת כל אדם בנפרד כדי שהקולות שלו יהיו ברצועה שלו כדי להיות מרובדים זה על זה. לחלופין, ניתן להקליט את כולם בבת אחת ולהסיר את החלקים האינסטרומנטליים של השיר, מה שגורם לרוב להישמע כאילו הם שרים יחד.

בפוסט הזה בחרתי 10 שירים שאני אוהב במיוחד באנגלית גרסה של האקפלה שלהם. את כל הגרסאות הללו מצאתי ביוטיוב ויש כמובן עוד המון גרסאות כאלה שמסתובבות ברחבי הרשת. אם יש לכם גרסה שאהבתם במיוחד מוזמנים לכתוב עליה בתגובות של הפוסט ואם יש לכם גרסת אקפלה שאתם מכירים אתם יותר ממוזמנים להוסיף לינק אליה בתגובות. אני תמיד אוהב להכיר שירים חדשים או יותר נכון גרסאות חדשות של שירים מוכרים. עכשיו בואו נתחיל עם הרשימה שלנו.

ביצ' בויז // Wouldn't it be nice

אדל // Rolling In The Deep

טופאק // Changes

סאונד גארדן // Black Hole Sun

לינקין פארק // Nunb

ביונסה // Halo

ג'סטין ביבר // Love Yourself

איימי ווינהאוס // Back to Black

אוונסנס // Bring Me to Life

קווין // Don't stop me now

אואזיס // Don't Look Back In Anger

איימי ווינהאוס // Rehab

הגענו לסוף הרשימה שלנו. מוזמנים לכתוב לנו מה השיר האהוב עליכם מבין השירים הללו ואם יש לכם גרסה טובה שמצאתם ברחבי הרשת ובא לכם לפרגן לנו עם לינק שלה בתגובות אתם יותר ממוזמנים.

כתיבת תגובה